Public Service Reform is an ongoing process, comprised of various important milestones. One of these stages is the professional development of civil servants. This year is the first in which public agencies are required to submit a plan for staff qualification upgrading at the beginning of the year and follow suit. All of this aims to systematize the training required for professional development and accordingly follow that plan.
1. კანონი საჯარო სამსახურის שესახებ: საქართველოს კანონი საჯარო სამსახურის შესახებ. 2015 წელი ქუთაისი, საქართველო 2 მთავრობის დადგენილება 242: საქართველოს მთავრობის დადგენილება 242. პროფესიული საჯარო მოხელის პროფესიული განვითარების საჭიროებების განსაზღვრის წესი, პროფესიული განვითარების სტანდარტი და წესი. 2018 წელი, თბილისი საქართველო. 3 საჯარო სამსახურის ანგარიში: პროფესიული განვითარების სისტემა საქართველოს საჯარო სამსახურში. ანგარიში. 15.01.2019 წელი. საჯარო სამსახურის ბიურო. თბილისი, საქართველო. 4 ანგარიში 2018: საჯარო სამსახურის ბიუროს საქმიანობის 2018 წლის ანგარიში. საჯარო სამსახურის ბიურო, თბილისი, საქართველო 5 2019 წლის პროფესიული განვითარების გეგმები: პროფესიული საჯარო მოხელეების 2019 წლის პროფესიული განვითარების გეგმები (03.04.2019 მდგომარეობით).
Public service, Public servant, Professional Development, Qualification upgrading
The 4th International Scientific Conference: "Challenges of Globalization in Economics and Business", Tbilisi, 2019, pp. 358-360